+421 910 973 020

info@diapra.sk

0 ks 0.00 €


 

  

Zdravotná obuv Varomed®

 

Čoraz viac ľudí potrebuje obuv, ktorá je mimo bežnej normy. Táto zdravotná obuv ponúka ľuďom možnosť zlepšiť kvalitu svojho života. V obuvi je dostatok miesta pre opuchnuté a zakrivené nohy s obväzmi a bandážami. Obuv je svojou konštrukciou vhodná aj pre individuálne vkladacie vložky.

Obuv musí na nohu pasovať podľa veľkosti a šírky. Obuv sa vyrába vo veľkostiach 35 až 50 a v šírkách, ktoré sú:

 

 • šírka H - mierne navýšený objem
 • šírka L - silne opuchnuté a poškodené nohy
 • šírka R - pre extrémne opuchnuté nohy a bandáže

 

Vybrané modely sú vybavené výmennou vložkou s pamäťovým efektom s Cool-Max vrstvou. Táto vložka dáva obuvi veľmi príjemný pocit z nosenia, prispôsobí sa nohám a odvádza vlhkosť a zamedzuje páleniu nôh.

 

Zdravotná obuv Varomed® je vhodná pre pacientov:

 

 • diabetikov
 • s Neuroischemickou nohou
 • s opuchmi nôh
 • s deformáciami alebo abnormálnymi rozmermi
 • s vredmi predkolenia
 • s ďalšími defektmi s nutnosťou bandáže

 

 Zdravotná obuv Varomed® má tieto produkty:

 

 • Varomed® diabetická obuv
 • Varomed® kožená obuv
 • Varomed® textilná obuv
 • Varomed® lymfatická obuv
 • Varomed® peroneálna obuv

 

Varomed® diabetická obuv

Obuv je vyrobená z mäkkej kože Napa. Táto koža je vhodná pre diabetikov s boľavýmí a citlivými nohami.

Zvršok obuvi je vybandažovaný špeciálnou mäkkou penou, kotrá znižuje tlak na nohu. Všetko je zhotovené bezšvovou technológiou, čo robí obuv príjemne mäkkou a pohodlnou. Podšívka Dialimo má antibakteriálne vlastnosti, dokáže odoberať vlhkosť a rýchlo schne.

 

Varomed® kožená obuv

Kožené modely obuvi Varomed® sú vyrobené z veľmi jemnej kože Napa, ktorá je optimálna pre boľavé a citlivé nohy. Modely Turku, Wilna a Vaduz sú vyrobené z vysoko kvalitnej losej kože. Táto koža je veľmi ľahká, jemná a dokáže sa elasticky natiahnúť, čo je nutné pre citlivé nohy, ktoré majú svoj objem behom dňa.

U obuvi je použitá podšívka Dalino, ktorá má antibakteriálne vlastnosti a dokáže pohlcovať vlhkosť a rýchlo vyschne. Medzi vrchným materiálom (kožou) a podšívkou Dialimo sa nachádza penová medzipodšívka (bandáž), ktorá napomáha tomu, aby bola obuv príjemne mäkká. Všetko je zhotovené bezšvovou technológiou.

 

Varomed® textilná obuv

Všetky modely z textilnej rady je možné prať pri teplote 30oC (okrem čistej vlny). Po vypraní je nutné obuv vypchať papierom do pôvodného tvaru a nechať dobre vyschnúť. Modely s čistou vlnou sa nemôžu prať, pretože vlna splsnatie.

 

Varomed® lymfatická obuv

Je špeciálne vyvinutá zdravotná obuv pre liečbu lymfatických pacientov, ktorým významným spôsobom pomáha vrátiť sa do bežného života a znova bezpečne chodiť a to platí aj pre pacientov so zníženou motorikou. V ponuke sú poltopánky a sandále.

Pre poltopánky sa používa veľmi mäkký velúrový materiál, ktorý má dobrú stabiitu v päte. Pásiky zo suchého zipsu sú stabilné a prispôsobia sa nohe a bandážam. Tieto pásiky si môžu pacienti sami nastaviť, prípadne skrátiť alebo u obuvníka predĺžiť. Vďaka prackám je možné obuv ľahko a pevne individuálne nastaviť k nohe. K sandálom je možné dokúpiť predný diel (jazyk) a vytvoriť tak zo sandál zavretú obuv do škaredého počasia. Vybraním mäkkej penovej vložky a na jej miesto prilepením jazyku s integrovanou vložkou a suchými zipsami sa z jedného páru obuvi stanú dva za pár sekúnd.

Obuv sa vyrába a dodáva po jednom kuse (pravá alebo ľavá) vo veľkostiach 36 až 50.

Správna terapia a zdravotná obuv Varomed® urýchľuje dobu liečenia a pacienti sa tak môžu rýchlejšie vrátiť do normálneho života.

 

Varomed® peroneálna obuv

Peroneálna zdravotná obuv Varomed sú jedinečným riešením pre pacientov s poškodením centrálneho motoneuronu (napr. po CMP, ROS, detské mozgové obrne či úrazoch mozgu alebo krčnej miechy). Táto obuv obsahuje integrovanú dlahu a nie je potrebná žiadna peroneálna páska alebo dlaha pre udržanie kotníku v "strednej polohe". Je to jedinečné a patentované riešenie.

Peroneálna obuv prináša pacientom mnoho pozitív:

- žiadna zdĺhavá manipulácia s dlahou

- dá sa celá otvoriť - bezproblémové obutie

- podrážka je navrhnutá s odvalom, ktorý uľahčuje chôdzu

- pacienti s čiastočným ochrnutím si môžu obuv sami zapnúť

- veľké palce a široké nohy potrebujú dostatok priestoru

- vhodné pre individuálnu vložku

- dámska a pánska obuv (unisex)

- obuv sa dodáva po jednom kuse

 

Indikácie:

- po mozgovej mŕtvici

- pri peroneálnom ochrnutí

- pri paréze (čiastočná strata hybnosti, neúplné ochrnutie)

- pri špatnej chôdzi

 

Obuv sa vyrába vo veľkostiach 36 až 47 a predáva sa po jednom kuse, ľavá alebo pravá. Pre zdravú nohu sa vyrába obuv bez dlahy, tiež po jednom kuse, ľavá alebo pravá.DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM