+421 910 973 020

info@diapra.sk

0 ks 0.00 €


 

AGIVA - antibakteriálne ponožky so striebrom

 

    

Pôsobenie a účinky striebra poznali už starí Gréci a Rimania. Strieborné poháre, misy, príbory zabraňovali rastu baktérii v potravinách, lode prevážali pitnú vodu v strieborných nádobách, strieborné mince sa vkladali do obuvi proti zápachu, strieborné predmety sa hádzali do studne, a pod.

 

Striebro vo vlhkom prostredí emituje ióny Ag+, ktoré sú príčinou týchto vlastností. V suchom prostredí je striebro bez účinku.

 

Ióny Ag+ sú agresívne voči gramnegatívnym a grampozitívnym baktériám. Napadajú bunku patogénov a jej fyziologické funkcie, bunkovú blanu, metabolické deje, nukleové kyseliny (DNA, RNA). Ióny prerušujú najdôležitejšie životne významné funkcie v mikroorganizmu a bez týchto funkcii je rast baktérií potlačený alebo častejšie je mikroorganizmus usmrtený.

 

Vysoká toxicita kladne nabitého iónu pre mikroorganizmy má minimálnu toxicitu voči ľudské tkanivovej bunke.

 

Pretože striebro pôsobí na toľko funkcii bunky, má to za následok antibakteriálnu aktivitu proti širokému spektru lekársky významných mikroorganizmov vrátane baktérii, hub, kvasiniek. Striebro je účinnejšie ako tradičné antibiotiká, pretože je extrémne aktívne i v malých množstvách - oligodynamický efekt. Pre isté baktérie stačí len jedna miliartina  gramu striebra, aby obmedzila jej funkčnosť.

Tieto vlastnosti boli využité pri výrobe ponožiek, spodného oblečenia, odevov. Umelá vlákna sú aditivovaná striebrom, striebro je rovnomerne rozložené v hmote vlákna, nie na jeho povrchu, preto jeho funkcia je zhodná so životnosťou textílie.

Boli robené testy na dĺžku antibakteriálnej aktivity výrobku - porovnávala sa nová textília s textíliou používanou 1,5 roka (60praní). Bolo zistené, že vyššiu aktivitu má výrobok po 60 praniach (mierne opotrebenie, zväčšenie pórov vlákna).

Ideálnym prostredím pre využívanie týchto výrobkov je obuv, kde teplo a vlhkosť vytvárajú ideálne podmienky pre rast baktérii. Z toho následne vznikajú problémy so zápachom nôh, plesňami a hubovými ochoreniami, vznikajú praskliny pokožky a pod.

Použitím ponožiek so striebrom dochádza k výraznému zlepšeniu prostredia obuvi. Dlhodobými skúškami bola preukázaná eliminácia zápachu, kvasinkových a plesňových chorôb, došlo k výraznému zlepšeniu pokožky. Rozpraskaná a poškodená koža sa dlhodobým nosením ponožiek so striebrom stáva zdravá a hladká.

 

 

Spoločné vlastnosti ponožiek Agiva:                                                                 

Ponožky so striebrom eliminujú zápach, kvasinkové a plesňové choroby, a tím vytvárajú príjemné prostredie vo vychádzkovej, športovej a pracovnej obuvi. Nohy sú po celodennej práci čerstvé a bez zápachu. Ponožky zlepšujú pokožku na nohách a zabezpečujú vysoký komfort nosenia.

Antibakteriálna a bakteriostatická funkcia ponožiek je garantovaná po celú dobu životnosti výrobku, pretože striebro je v textílii zabudované ako trvalá súčasť vlákna.

 

 

Vlastnosti ponožiek:

  • výrazné antibakteriálne účinky (ničia baktérie, plesne, kvasinky, huby)
  • vstrebávajú pot, likvidujú baktérie a pohlcujú zápach nôh i po celodennom nosení
  • urýchľujú hojenie rán a odrenín, liečia aj niektoré ochorenia vírusového pôvodu , ako sú napríklad bradavice
  • sú netoxické, nedráždivé, nevyvolávajú alergické reakcie
  • majú schopnosť absorpcie, sú priepustné, pružné a poskytujú príjemný pocit

 

 

Výrobky s týmito účinkami sú určené pre ľudí s problémami nôh, pre šport, do prostredia s obmedzenou hygienou (vojsko, polícia, záchranári), do neodvetranej obuvi (OOPP, rybári, hasiči pod chem. oblekmi).

 

Výrobky sú určené pre diabetikov, prevencia diabetickej nohy atď.

 DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM